Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Projektový den Zero Waste

18. září 2019


Na středu 18. 9. jsme na Sedmikrásce připravili projektový den Zero waste.
Zamýšlíme se nad tím, jak zbytečně neplýtvat zdroji, jak méně zatěžovat Zemi, jak minimalizovat naši ekologickou stopu. O to vše jsme se chtěli podělit s žáky, ale i s vámi rodiči a všemi, kdo se chtějí o této problematice více dozvědět.
Dopoledne byla ve škole připravena řada aktivit, díky kterým už lépe chápeme, jak je důležité chovat se ohleduplně a že je důležité odpad nejen minimalizovat, ale raději jej vůbec nevytvářet.
Na I. stupni jsme si užili výrobu tetrapakových peněženek a šumivých koulí do koupele. Dozvěděli jsme se také zajímavosti o včelách, ochutnali med a vyrobili svíčku z včelího vosku. Za vybrané peníze z loňského šatníku jsme pořídili vermikompostér, se kterým se teď seznamuje 4. třída.
Na II. stupni jsme zašli nakoupit do bezobalového obchodu a uvařili z tohoto nákupu řadu dobrot. Množství vzniklého odpadu jsme porovnali s odpadem pocházejícím z běžného obchodu. Vysadili jsme keříky arónie, kamčatské borůvky a malin, které nám později dají ochutnat své plody. Ušili jsme síťové pytlíky na pečivo, ovoce a zeleninu a učili jsme se háčkovat odličovací tampónky. Ve sdíleném šatníku jsme si řekli něco o tom, co je to udržitelná móda a jak jdou ještě využít nebo přešít některé obnošené kousky. Také využití počítačů, které již nevyhovují požadavkům naší školní sítě, pro domácí přípravu žáků je malým příspěvkem proti zbytečné spotřebě.
Výsledky práce nás inspirovaly a jistě je promítneme i do našeho života doma.


Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste Projektový den Zero waste

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]